| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 1 Years |
| Max.Head: | >150m |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product | Drill pump |
| Brand | J-FORCE |
| Max. capacity | 2.4 m³/h |
| Max. head | 3 m |
| Max. rotations | 3400 min-1 |
| Holder size | 8 mm |
| Application | For transferring fluids using a drill |
| Compatible with | All standard quick connectors |
| Packaging | Carton |
| Origin | China |

Q1. What are your packaging conditions?
A: Usually we pack our goods in neutral white boxes and brown cartons. If you have a legally registered patent, we can pack the goods into your branded boxes after receiving your authorization letters.
Q2. What are your payment terms?
A: T/T 30% as deposit, and 70% before delivery. We will show you the photos of the products and packages before you pay the balance.
Q3. What are your delivery conditions?
A: EXW, FOB, CFR, CIF, DDU
Q4. How about your delivery time?
A: Usually it will take 30-60 days after receiving your advance payment. The specific delivery time depends on the items and quantity of your order.
Q5. Can you produce according to the samples?
A: Yes, we can produce by your samples or technical drawings. We can build the molds and fixtures.
Q6. What is your sample policy?
A: We can provide the sample if we have ready parts in stock, but customers need to pay the sample cost and courier cost.